“Бабусині рецепти” не працюють або що не так з радянською “косметологією”

Опубліковано: 08.11.2022

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Ми вже розповідали про те, які “антисептики” краще викинути. Писали також і про шкідливі методи лікування ЛОР-захворювань, які збереглися з радянських часів. Давайте тепер поговоримо про красу? Навіть якщо ви народились уже після розвалу СРСР, ви точно чули про бабусині методи, як зробити волосся красивішим і здоровішим. Тут тобі й господарське мило, й оцет, і відвари трав. А ще маски з усього, що можна знайти в холодильнику — від яєць до часнику з майонезом.

Чи є сенс у цих “інструментах” краси? Та чи можуть вони нашкодити? Відповідаємо на ці питання спільно з трихологом і дерматологом Кузьмою Хобзеєм.

Немає корисних “бабусиних методів”. Але є нешкідливі

Трихолог зауважує, що не можна назвати якісь практики радянських часів корисними для волосся на 100%. Насамперед, тому що важко проконтролювати, як людина використовує ці методи та продукти якої якості для цього обирає.

“Звичайно, навіть у косметиці на полицях магазину ми можемо побачити шампуні, маски та лосьйони, які містять у собі ті чи інші натуральні інгредієнти. Проте в ліцензованій продукції використовуються очищені екстракти в тій концентрації, яка точно не нашкодить — тобто виробництво косметики контролюється. Та цих стандартів неможливо дотримуватись вдома”.

Лікар каже: якщо розділити народні методи на шкідливі та нешкідливі, то в першу категорію точно потрапить усе, що сильно подразнює шкіру голови. Насамперед це:

  • → цибуля;
  • → часник;
  • → червоний перець;
  • → імбир;
  • → господарське мило тощо.

“Постійне подразнення шкіри голови не лише не допоможе при випадінні волосся, але й може його спровокувати”, — пояснює трихолог.

Дуже важливо зрозуміти, що причини випадіння волосся бувають різні. Це може бути гормональний дисбаланс — як, наприклад, випадіння волосся за чоловічим типом (так зване андрогенетичне облисіння), яке буває як у чоловіків, так і в жінок.

Деякі гени відповідають за чутливість волосяних фолікулів до гормону дигідротестостерону та пов’язані з облисінням. Для лікування цього типу облисіння є конкретні препарати, які пройшли необхідні клінічні дослідження.

“Випадіння волосся також може бути тимчасовим, наприклад, після пологів, сильного стресу або перенесеного вірусного захворювання. З часом таке випадіння припиниться, незалежно від того, втирали ви в шкіру голови цибулевий сік чи ні”, — каже Кузьма Хобзей.

Менш шкідливими можна назвати такі методи як так звані сухі шампуні на основі хліба, борошна чи крохмалю, різноманітні олії та трави. Та тільки за умови, якщо ви впевнені, що не маєте на них алергії.

“Знову ж таки, усе залежить від того, як саме ви використовуєте ці компоненти і якому саме компоненту ви приписуєте цілющу дію того чи іншого методу. Наприклад, якщо у вас не якісна вода, то ополіскування кип’яченою водою позитивно впливатиме на вигляд волосся. А чи є там відвар трав, чи нема — уже не так важливо. Може бути приємно втирати олії в шкіру голови, але якщо для їх змивання потрібні доволі агресивні шампуні — шкоди точно буде більше”, — пояснює трихолог.

Наразі в Україні доступні ефективні, а головне перевірені методи лікування облисіння. Також є достатньо засобів, які допоможуть вашому волоссю мати кращий вигляд.

Якщо вас хвилює стан волосся, найкориснішим буде звернутися до лікаря-трихолога або лікарки-трихологині.

Автор/ка:

Наталія Бушковська

Залучений/на експерт/ка

Кузьма Хобзей

Джерела

National Cancer Institute

Більше за темою:

Нирки як потужний фільтр організму: чому так важливо про них піклуватись?

Автор/ка: Наталія Бушковська

Чи існують весняні «дефіцити» та як почуватися краще після зими?

Автор/ка: Наталія Бушковська

Запах як із манікюрного кабінету? Можливо, у вашої дитини «підвищився» ацетон

Автор/ка: Наталія Бушковська

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам:

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: