Не покладаючи ніг: що таке синдром неспокійних ніг та як він може псувати життя
Опубліковано: 21.09.2022
Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.
Чи траплялося вам бути безмежно втомленими й сонними в той час, як ваші ноги очевидно прагнули рухатися? І мова не про бажання виганяти росіян з української землі, а про нав’язливу потребу рухати кінцівками — синдром неспокійних ніг.
Цей чудернацький стан виникає переважно в нічний час та періоди відпочинку, коли, здавалося б, саме час поповнити сили. Натомість із періодичністю від десятків секунд до кількох хвилин виникає виражений дискомфорт у ногах (іноді — руках), який можливо зменшити лише через рухи та напруження м’язів. Це турбує й заважає спати, повертаючись знову й знову, спричиняє безсоння та ще більшу втому.
Вчені припускають, що виникнення таких скарг пов’язане з порушенням обміну гормону дофаміну в нервових синапсах. Найчастіше природа цих процесів незрозуміла до кінця, вони виникають без видимої патологічної причини. Часом поява симптому корелює з наявністю залізодефіцитної анемії чи порушенням роботи нирок. Також 1 з 5 вагітних жінок скаржаться на синдром неспокійних ніг в останні три місяці виношування дитини. Після пологів синдром зникає.
Якщо вам знайомі ці прояви, можна полегшити свій стан такими методами:
- → кинути палити, якщо досі це робите
- → уникати вживання кофеїну та алкоголю перед сном
- → налагодити режим сну
- → додати регулярну фізичну активність
- → зробити легкий масаж м’язів литок та/або стегон
- → провести контрастний душ на ділянку ніг
- → обстежитись на предмет анемії та порушення функції нирок у сімейного/ої лікаря/ки
Усім зараз нелегко уникати стресів та лягати спати вчасно. А втім, поради із дотримання максимально здорового способу життя, зокрема з фізичними вправами та різноманітним харчуванням, не втрачають актуальності. Ми всі йдемо до перемоги та здорової України, тому знайдіть сьогодні час на себе.
Автор/ка:
Дарина Дмитрієвська
Джерела
NHSБільше за темою:



Не тільки біль у грудній клітці: як розпізнати інфаркт міокарда
Автор/ка: Марія Павленко
Повідомити про помилку
Текст, який буде надіслано нашим редакторам: