Голова обертом: найпоширеніші причини запаморочення
Опубліковано: 08.09.2022
Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.



Ми багато говоримо в цьому проєкті про конкретні захворювання та стани, причина яких відома науці. Розповідати про це відносно легко, спираючись на доказову базу досліджень та підходів у лікуванні. Але скажімо чесно — набагато частіше в житті трапляються загальні симптоми, які стають лиш першим кроком для пошуку причини.
Наприклад, поширеною скаргою є запаморочення, коли навколишній світ починає хитатися чи кружляти, і це спричиняє чимало дискомфорту. Складність у тому, що такий стан може з’являтися від безлічі захворювань, зовнішніх обставин, внутрішнього сприйняття тощо. І якщо цей чимптом є стійким або повторюється регулярно, варто звернутися до лікаря для детального розбору саме вашого випадку.
У медичному університеті вчать простій істині: поширені хвороби трапляються часто, а рідкісні — рідко. Здається, невиправдане й надто очевидне нагадування, а втім, корисне для діагностичного пошуку, аби в першу чергу запідозрити більш імовірний варіант. Щодо теми нашого допису: найчастіше у людей стається позиційне запаморочення, пов’язане з порушенням роботи вестибулярного апарату у вусі під час зміни положення тіла. Таке запаморочення трапляється час від часу й триває недовго, в середньому до хвилини. Переважно воно не викликає небезпечних наслідків, якщо, звісно, не призводить до падіння та травмування.
Причинами запаморочення можуть бути:
- → перегрівання, зневоднення;
- → голод;
- → зниження рівня глюкози;
- → анемія;
- → отруєння;
- → вірусні та бактеріальні інфекції;
- → травми голови, вуха;
- → крововтрата, внутрішні кровотечі;
- → високий чи низький артеріальний тиск;
- → порушення мозкового кровообігу;
- → стрес, недосип і втома;
- → алкогольна чи інші види інтоксикації тощо.
У будь-якому разі, якщо симптом турбує, наростає чи заважає нормальній життєдіяльності — це вагомі причини для консультації з лікарем/кою, який/а розбере конкретний випадок. Бережіть себе та не нехтуйте гарним самопочуттям!
Автор/ка:
Дарина Дмитрієвська
Джерела
Mayo ClinicБільше за темою:

Не тільки біль у грудній клітці: як розпізнати інфаркт міокарда
Автор/ка: Марія Павленко

Апчхи! Чому пилу важливо позбуватися: про алергію та не лише
Автор/ка: Олена Лівінська

Повідомити про помилку
Текст, який буде надіслано нашим редакторам: