Смужки на тілі — про що “говорять” розтяжки?

Опубліковано: 12.05.2023

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Розтяжки або стрії — це один із типів рубців, які зазвичай з’являються на шкірі живота, стегон, грудей, плечей та спини. Це досить поширена проблема, особливо серед жінок. І хоча розтяжки не становлять загрозу для здоров’я, вони можуть підвищувати занепокоєння щодо зовнішнього вигляду й викликати дискомфорт.

Чому з’являються розтяжки?

Зазвичай рубці такого типу з’являються, коли шкіра розтягується надто швидко. Наприклад, під час швидкого приросту ваги, вагітності або через інтенсивні тренування. Розтяжки можуть виникати й унаслідок гормональних змін в організмі, зокрема під час підліткового періоду. А також за деяких медичних станів, як-от синдрому Іценка-Кушинга або Марфана.

Основну роль в утворенні стрій відіграють гормональні процеси, зокрема гормони наднирників, жіночі та чоловічі статеві гормони. Саме вони впливають на формування колагенових волокон у шкірі, її пружність та зволоженість.

Підлітковий вік — період дуже активної гормональної перебудови організму та іноді пришвидшеного росту. Шкіра може не встигати за цими бурхливими змінами. Так утворюються мікропошкодження волокон, що призводить до рубцевих змін у дермі (шарі шкіри).

Про що можуть сигналізувати розтяжки?

Зазвичай це дзвіночок про швидкий приріст ваги або зміни в гормональному стані організму. Розтяжки також вказують на зменшення кількості колагену в організмі, що може відбуватися з віком.

Чи потрібно звертатись до лікаря і як зрозуміти, коли?

Розтяжки зазвичай не потребують медичного втручання. Однак, якщо вони викликають біль, свербіж або подразнення, слід звернутися до фахівця/чині. Лікар/ка можуть призначити засоби для зменшення дискомфорту або порекомендувати лазерну терапію.

Як запобігти розтяжкам?

Повністю запобігти розтяжкам неможливо. Проте є кілька кроків, які можуть допомогти знизити ризик їх появи та зберегти шкіру здоровою та еластичною:

→ Поступово збільшуйте фізичне навантаження і не перевантажуйте свій організм, особливо під час інтенсивних тренувань або занять спортом. Дотримуйтесь правильної техніки виконання вправ — це допоможе зменшити ризик травмування та зневоднення шкіри.

→ Дотримуйтеся збалансованого харчування і пийте достатню кількість води, щоб шкіра залишалась здоровою. Це також допоможе запобігти швидкому приросту ваги.

→ Додавайте до раціону продукти, що містять вітамін А, С та Е.

→ Регулярно використовуйте зволожувальні засоби та масла, які покращують еластичність шкіри.

→ Не куріть та обмежте споживання алкоголю, оскільки ці звички погіршують стан шкіри.

Бережіть себе.

Автор/ка:

Діна Крилова

Більше за темою:

Апатія, депресія та гормональний дисбаланс — як “непримітний” йод впливає на наше життя і чим загрожує його нестача?

Автор/ка: Діна Крилова

Стосунки з лікарем/кою: як побудувати довіру?

Автор/ка: Дарина Дмитрієвська

Як німесулід здобув “популярність” та чи дійсно ібупрофен допомагає “не так добре”

Автор/ка: Наталія Бушковська

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам:

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: