Практично всі ми пам’ятаємо той момент у дитинстві, коли в уяві чітко сформулювалась думка: «коли в мене будуть діти, я ніколи не зроблю так, як тільки що зробили мої батьки/мама/тато!». Минають дні, і от ви можете зловити себе на думці, що вчинили точнісінько, як мама… Чому? Тому що так працює автоматична несвідома передача інформації — важливий механізм для розвитку та виживання людства. Ми підсвідомо копіюємо дії своїх батьків або інших важливих для нас дорослих. І це не завжди корисно, звісно. Тому потрібен час та бажання усвідомлювати, що логічно та розумно, а що — емоційне та зайве. Пам’ятаєте, «цукерка тільки після супу!», «одягни шапку, вуха змерзнуть!», «спи, бо прийде бабайка!». А емоції свої пам’ятаєте? Злість, здивування, страх…
Коли дитина не знає, що робити, вона може запитати (якщо її вік вже про розмови), або використати досвід (підгледіла, як дорослі роблять), або експериментувати. Результати, як ми знаємо, бувають різні — від геніальних винаходів до катастроф різного масштабу.
Виховання та турбота про дітей — процеси непрості. Проте все зводиться до того, щоб дитина була здоровою, мала всі необхідні навички для наповненого й повноцінного життя, вміла будувати здорові взаємини з людьми, розуміла кордони свої та інших.
Повідомити про помилку
Текст, який буде надіслано нашим редакторам: