опубліковано: 04.07.2024
Депресія після пологів не мине «сама собою»: головні ознаки та план допомоги собі
Пологи — це «нова сторінка» життя кожної жінки. Так, звучить трохи пафосно, проте в реальності це часто ціла нова книга! Народжується нова людина, і життя родини кардинально змінюється, особливо, коли це перша для партнерів дитина. Усі навколо радіють, захоплено чекають нових світлин, готують подарунки, запитують про дитину й не так часто цікавляться тим, що в цей період відчуває мама. А в мами часто життя наповнене радістю, сумом, втомою, страхом, розгубленістю, пошуком відповідей на тисячі питань навколо здоров’я дитини, намаганням знайти хвилини «для себе». І все це водночас!
Тіло жінки, соціальна роль, емоції, побут — все змінюється. І часто навколо породіллі багато очей, які оцінюють, дають різноманітні поради, діляться своїм досвідом, порівнюють тощо. І все це точно не допомагає матері відновитись.
Природно, що жінка, яка тільки-но стала мамою, хвилюється, чи все вона робить правильно, чи за всім встигає слідкувати, чи все гаразд із дитиною, чи нормальні емоції, які вона відчуває та що ж вона взагалі має відчувати тощо. Пошук «ідеального» материнства, якого не існує, лише втомлює й забирає сили, а часом псує стосунки в родині. І якщо є загальні орієнтири, які допоможуть розібратись зі стосунками, то зі станом постійного напруження, втоми та хвилювань — ситуація набагато складніша.
Фахівці з ментального здоров’я виділяють багато термінів, які описують різні післяпологові стани. Зупинимось на основних і найбільш поширених.
Повідомити про помилку
Текст, який буде надіслано нашим редакторам: