Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

опубліковано: 03.05.2023

Аптечка на будівництві: що обов’язково має бути всередині

автор/ка

Інструкторська команда організації FAST та волонтерська організація "Будуємо Україну разом"

Будівельні майданчики вважаються одним із найнебезпечніших місць для щоденної роботи цивільних. Правильно організований робочий процес та наявність засобів першої допомоги можуть забезпечити надійний захист для працівників і працівниць. Спільно з інструкторами організації FAST, яка спеціалізується на тренінгах із надання домедичної допомоги, та волонтерською організацією “Будуємо Україну разом”, що курує табори відновлення по всій Україні, з’ясовуємо, якою має бути аптечка на будівництві та що обов’язково має бути всередині.

Передусім аптечка для будівельних команд повинна містити засоби, що допоможуть врятувати життя.

Відповідно до статистики OSHA (Управління з охорони праці Міністерства праці США) існують чотири найбільші небезпеки, які можуть призводити до фатальних наслідків:

→ падіння з висоти;

→ ураження електричним струмом;

→ здавлювання рухомою технікою та/або обладнанням;

→ удари об’єктами, що рухаються або коливаються.

Такі ситуації закінчуються смертю людей у 65 % випадків.

Щоб ефективно допомогти постраждалим від цих загроз, аптечка має містити:

→ Турнікети для зупинки масивних кровотеч. Використовуйте лише сертифіковане обладнання, уникайте турнікетів китайського виробництва та підробок. У цьому матеріалі ми детально описуємо, якими мають бути турнікети.

→ Гемостатичні бинти для зупинки масивних кровотеч.

→ Бандажі з елементами, що тиснуть, для зупинки кровотеч.

→ Маски для серцево-легеневої реанімації, у якій може бути потреба при ураженні струмом чи за іншого стану.

→ Ножиці для розрізання одягу.

→ Ліхтарик для додаткового освітлення. Набори допомоги мають бути автономними, в умовах стресу рятувальник/ця не мають витрачати час на пошук світла.

→ Медичні рукавички для захисту рятувальника/ці від можливих інфекцій.

→ Бинти хорошої якості (прошиті, компресійні, синтетичні) для перев’язування та зупинки кровотеч.

На великих будівельних майданчиках цей список може доповнювати автоматичний зовнішній дефібрилятор (АЗД). Таке обладнання може допомогти постраждалим від електричного струму та раптової зупинки серця з інших причин.

За законом будівельні майданчики на 300 та більше осіб мають бути обладнані медичним пунктом. Саме на таких пунктах ми вважаємо наявність автоматичного зовнішнього дефібрилятора обов’язковою.

Аптечка також може містити засоби, що допоможуть зберегти здоров’я постраждалих:

→ Шини для знерухомлення ушкодженої ділянки (іммобілізації) при переломах.

→ Шийні коміри для іммобілізації шийного відділу хребта (наприклад, ушкодженого внаслідок падіння).

→ Фіксаційні косинки, армований скотч та еластичні бинти для фіксації шин.

→ Жорсткі ноші для евакуації постраждалих. Не завжди рятувальна команда, яка прибуває на виклик на будівництво, матиме необхідне обладнання для пересування постраждалих в умовах певної локації.

→ Набір для контролю температури: термоковдри, теплові хімічні грілки, електронний термометр, хімічні холодові пакети для зниження температури тіла.

Світовий досвід будівельних робіт показує, що робота в спеку чи взимку є загрозою для здоров’я будівельників/ць через недбале ставлення до температурних ризиків.

→ Розчини для промивання очей (фізрозчин або спеціальні розчини для промивання очей, як-от Дифотерин).

→ Гідрогелеві пов’язки для допомоги при опіках.

→ Велику кількість пластирів різних розмірів та форм.

→ Пару медичних пінцетів.

→ Антисептики (із вмістом спирту та без).

Ми також рекомендуємо доповнювати аптечки засобами для допомоги при проникаючих пошкодженнях легень (наліпки на грудну клітку з клапанами, наприклад). Хоча ймовірність отримання таких травм не є високою на будівництвах.

Аптечки для будівельних майданчиків мають бути мобільними. Їх кількість має відповідати кількості будівельників/ць. При збільшенні кількості працівників/ць, кількість аптечок теж потрібно збільшити — щоб так охопити більшу кількість поверхів та потенційно небезпечних зон.

Пам’ятайте, що кожен засіб в аптечках потрібно вміти правильно використовувати. Тому слід заздалегідь навчити відповідальний персонал, як діяти та які засоби використовувати в кожному окремому випадку травмування.

Якщо на вашому будівництві використовуються унікальні хімічні речовини, або саме будівництво є нестандартним (тунелі, мости тощо), переконайтесь, що ваші аптечки містять відповідні до ризиків засоби допомоги.

Інфографіки

Інфографіки Інфографіки Інфографіки

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: