
Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.
Як би нам не хотілось підготуватись до всього, завжди існують непередбачувані загрози, до яких неможливо бути готовими. Про ймовірність деяких із них ми знаємо та можемо щось зробити, аби зменшити потенційну небезпеку. Наприклад, пройти базовий військовий вишкіл та курс домедичної допомоги. А ще буває небезпека, про яку ми точно знаємо, що вона поширена й може вбити, але від якої ми, на щастя, уже маємо надійний захист. Ідеться про понад 30 вакцинокерованих інфекцій. Протягом століть вони знищували, позбавляли рухових функцій чи нормальної роботи органів мільйони людей. Однак за останні десятиліття вчені нарешті вигадали від них «броню», яка переважно запобігає захворюванню повністю, а в деяких випадках значно полегшує наслідки.
Вакцини — найнадійніший спосіб протидіяти поширенню деяких вірусних та бактеріальних хвороб. Якщо більшість населення щеплена, ланцюжок інфікувань переривається. Це важливо в цивільному житті, проте особливо актуально під час бойових дій. На жаль, на фронті часто не має змоги забезпечити адекватні умови лікування, ізоляції хворих, вчасне переведення до медичних закладів. І шкода, що немає вакцин від понад 200 респіраторних вірусів, які спричиняють застуди. Однак ми маємо інші щеплення, які важливо зробити всім, хто йде на службу.
У цьому тексті спільно із сімейною лікаркою Дариною Дмитрієвською пояснюємо, від яких захворювань можна й потрібно себе убезпечити. Матеріал підготовлено в рамках співпраці з Фундацією ЗМІН.
Повідомити про помилку
Текст, який буде надіслано нашим редакторам: