Жіночі презервативи існують: альтернативний спосіб захисту, про який варто знати

Опубліковано: 03.04.2024

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

«Безпека понад усе» — повторюємо ми знову й знову, зокрема в текстах про сексуальну взаємодію. Здавалося б, уже все сказано на цю тему: ми розповідали про використання презерватива, профілактику ВІЛ, про психологічний і фізичний комфорт у ліжку. Проте є тема, яку ми ще не зачіпали — жіночі презервативи.

Так-так, вони існують. Ба більше — виконують важливі функції, хоча багато хто з нас навіть і не чув про таке. Винайшов жіночі (внутрішні) презервативи данський лікар Лассе Хессель (Lasse Hessel) наприкінці 1980-х. І вже у 1993-му році FDA (американська установа, що затверджує використання ліків та засобів для підтримання здоров’я) погодила використання цих засобів.

Як виникли жіночі кондоми й коли використовуються?

Причиною створити такі кондоми стало насамперед поширене небажання чоловіків використовувати звичайний презерватив через «втрату чутливості та послаблення ерекції». Такі проблеми, з одного боку, можуть свідчити про використання презерватива неправильного розміру, а з іншого — не мають слугувати виправданням незахищеного сексу.

Презерватив має той чи та, хто піклується передусім про себе. Саме тому жіночі кондоми для декого можуть стати надійним засобом захисту, якщо існує ризик, що партнер ігноруватиме контрацепцію. Можливість ефективно попередити інфекції, що передаються статевим шляхом (ІПСШ), та незаплановану вагітність — особливо актуальна для жінок в умовах, де є високі ризики сексуального насильства. Також жіночі презервативи — гарний вибір для тих, хто хоче самостійно контролювати процес та бути певними в безпеці.

Як це працює?

Виглядає цей контрацептив інакше, ніж чоловічий — має більший розмір і два кільця на кінцях. Закрите кільце (іноді м’який диск) вводиться всередину піхви аж до шийки матки та виконує функцію фіксації всередині. Зовнішнє відкрите кільце розміщується на вульві та прикриває її частину — це також зменшує ризик передачі інфекцій. Вводити жіночий презерватив можна за певний час до, власне, сексу. Його надійність не залежить від наявності та ступеня ерекції пеніса, тому такий варіант також хороший для пар, де в партнера ерекція нестабільна.

Перші такі кондоми виготовляли з поліуретану. Наступне покоління було зроблене з нітрилу, що був комфортнішим у використанні й забезпечував такий самий ступінь захисту. Наразі все більше цих контрацептивів виготовляють із латексу, який використовують для звичайних чоловічих презервативів.

Рівень надійності жіночих кондомів дещо нижчий, ніж у чоловічих — за ідеально правильного використання розриви чи інші проблеми можуть траплятися не більше ніж у 5% випадків (у чоловічих — до 1–2%). У реальному житті цей показник сягає 20%. Відбувається це переважно через недостатнє вивчення інструкції, а ще — потребу в більшій практиці використання. Тому лікарі передусім радять не нехтувати чоловічими контрацептивами, адже наразі це найнадійніший і найзручніший спосіб захисту для усіх партнерів та партнерок. Однак варто ознайомитися з можливостями жіночих презервативів — завжди ліпше мати альтернативи.

Для жіночих презервативів працюють загальновідомі правила:

→ використовувати можна тільки один раз;
→ купувати кондоми перевірених виробників;
→ звертати увагу на термін придатності;
→ перевіряти на наявність пошкоджень перед використанням.

Разом із жіночими презервативами не зайвим буде використовувати лубрикант. Якщо виріб із латексу, то обов’язково на водній основі. Жирні речовини (зокрема масажні олійки, креми тощо) руйнують структуру латексу, що призводить до розривів матеріалу. Пам’ятайте, що слина — це не змазка, до того ж містить багато бактерій, які зовсім зайві в ділянці піхви та вульви.

Під час сексу з використанням жіночого презерватива важливо стежити, щоб від фрикцій (тертя) він не змістився, не потрапив повністю всередину піхви, не порвався. Тому так чи інакше важливо з партнерами й партнерками завжди обговорювати питання безпеки та уважності перед тим, як кохатися.

Дбайте про себе, не бійтесь говорити та сповна насолоджуйтеся різними аспектами життя.

Автор/ка:

Дарина Дмитрієвська

Більше за темою:

Біль і страх замість задоволення: що таке вагінізм та яке є лікування?

Автор/ка: Оксана Негрич

Надмірна інтимна гігієна та карієс — що їх пов’язує? Головне про бактеріальний вагіноз

Автор/ка: Тетяна Осауленко

“Усе мине, як завагітнієш!” — червоні прапорці у виборі гінеколога/ині. З’ясовуємо, як знайти свого лікаря/ку та побудувати довіру

Автор/ка: Тетяна Осауленко

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам:

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: