Поговоримо про паразитів! Але не росіян, а глистів

Опубліковано: 04.08.2022

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Глистами або гельмінтами називають паразитичних червів. Вони полюбляють паразитувати як в організмі людини, так і в організмі тварини. Деякі гельмінти можуть передаватись від тварини до людини, деякі — ні.

Поговоримо про найбільш розповсюджений тип гельмінтів — гостриків. Стан, який вони викликають, називається ентеробіоз.

Глисти — дуже неприємні створіння. Маленькі тоненькі черв’ячки, чиї самки відкладають яйця в нашому анусі. І роблять це не просто, а заради майбутніх поколінь!

Як пояснює інфекціоністка Олена Луцька, виражений свербіж ануса вночі — типовий симптом ентеробіозу — стається через те, що самка відкладає яйця й виділяє при цьому спеціальну речовину, що подразнює, для того, щоб людина чухала це місце, а потім проковтувала яйця з брудних рук. Так відбувається ніби повторне зараження, що забезпечує глистам щасливе життя в організмі й надалі. Першочергове зараження відбувається фекально-оральним шляхом: переважно через брудні руки, заражену воду чи їжу.

Назвати цих глистів дуже небезпечними не можна. По суті, виражений свербіж ануса і є основним симптомом. А в багатьох немає якихось яскравих проявів в принципі. Гострики живуть лише в організмі людини. Тож від домашніх улюбленців ви не зможете ними заразитися.

“Напряму заразитися гельмінтами від тварин не можна. Бо наші спільні гельмінтице геогельмінти. Тобто, щоб набути заразності, яйця мають лежати в ґрунті”, — уточнює інфекціоністка.

Проте іноді яйця можуть бути такими дрібними, що ви можете… вдихнути їх, пише Центр з профілактики та захворювань США (СDC).

Для лікування саме цього виду глистів використовують конкретні препарати — зазвичай це дві дози з інтервалом у два тижні.

А от пити будь-які препарати проти гельмінтів профілактично — точно не треба. Це лише нашкодить, застерігає Олена Луцька: “Глисти бувають дуже різними. Іноді без лабораторного аналізу дуже важко зрозуміти, який саме паразит запанував всередині вас”.

Також немає доказів ефективності від гельмінтів таких популярних народних засобів, як-от гарбузове насіння чи часник. Але якщо ви любите ці продукти — споживайте на здоров’я у помірних дозах.

Отож гігієна, гігієна й ще раз гігієна. Її паразити дуже не люблять.

Автор/ка:

Наталія Бушковська

Залучений/на експерт/ка

Олена Луцька

Більше за темою:

Коли колір має значення. Розповідаємо, чому шмарклі бувають різними та на що звернути увагу

Автор/ка: Наталія Бушковська

Акне і гормони — чи завжди вони йдуть поруч?

Автор/ка: Діна Крилова

Застудилися? Ніяких «противірусних»! 6 фактів про ГРВІ

Автор/ка: Дарина Дмитрієвська

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам:

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: