Ще по одній: чому бустерна вакцинація від COVID-19 рятує життя?
Опубліковано: 04.08.2022
Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.



Дуже дивно й трохи сюрреалістично у час війни нагадувати про попереднє випробування — пандемію. Але наша спільна мета — зберегти життя українців, аби відстояти державність і відбудувати сильну країну. Отже, про коронавірус усе ще треба говорити.
Вчені світу продовжують дослідження щодо тривалості імунітету від ковіду. І ми можемо користуватися результатами їхньої роботи.
Зокрема, у медичному журналі The Lancet опубліковано дослідження ефективності другого бустеру (четвертої дози щеплення). Двом групам пацієнтів відповідно вводили або повну дозу Pfizer, або ж пів дози Moderna. За два тижні після щеплення рівень захисних антитіл у першій групі підвищився в 1.6 рази, а в другій — вдвічі.
Результати цього дослідження дають шанс сподіватися, що другий бустер дійсно може бути доречним, адже рівень захисту після першого суттєво знижується в середньому через 4–5 місяців (хоча в окремих людей може триматися і значно довше). Водночас більшість держав розглядають рекомендації щодо проведення другого бустера не для всього населення, а лише для людей з груп ризику:
- → людей старших 60 років;
- → пацієнтів з хронічними захворюваннями (цукровий діабет, онкологічні хвороби та деякі інші);
- → імуноскомпроментованих осіб (пацієнтів, які мають серйозні проблеми з імунітетом).
Чи чекає на нас перспектива робити щеплення щопівроку? Вчені думають і над цим. Є думка в наукових колах, що світу необхідно активно інвестувати в розробку нового покоління щеплень, що суттєво змінило б ситуацію та забезпечило триваліший захист. Та наразі найкращою опцією для людей з груп ризику є повторний бустер. Нещодавно МОЗ повідомило, що українцям із визначених груп дозволено проводити таке щеплення.
Так чи інакше, берегти себе, знаходити можливості для відпочинку й хороших емоцій, їсти повноцінно та спати хоча б приблизно за графіком — це стратегія, якої всім нам потрібно дотримуватись. Як для захисту від окупанта, так і від коронавірусу.
Автор/ка:
Дарина Дмитрієвська
Джерела
The Lancet Centers for Disease Control and Prevention Global Alliance for Vaccines and Immunisation Міністерство охорони здоров'я УкраїниБільше за темою:


Моя дитина має ревматологічне захворювання. Чи можна і чи потрібно вакцинувати її від різних хвороб?
Автор/ка: Марія Павленко

Пухирці на шкірі, пневмонія та ураження нервової системи — чи все ми знаємо про (не)дитячу вітряну віспу
Автор/ка: Олександра Лозовик
Повідомити про помилку
Текст, який буде надіслано нашим редакторам: