Поранились? Розповідаємо, що робити

Опубліковано: 16.06.2022

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Найглибші рани наразі в наших душах. Догляд за ними складний. Немає чітких протоколів ані у Всесвітньої організації охорони здоров’я, ані у Центра з контролю й захворювань США.

Але ми можемо трохи підказати, що робити з ранами фізичними. Вони зараз теж стаються частіше, ніж нам би того хотілося. Якщо ви зіткнулися з легкими пораненнями, що не спричиняють критичної кровотечі, то вам будуть помічні такі поради.

Порада №1: гігієна понад усе.

Порада №2: зупиніть кровотечу.

Порада №3: промийте рану.

Порада №1: гігієна понад усе. Перш за все, дуже важливо не занести в поранення інфекцію. Тому перед тим як безпосередньо допомагати з пораненням, вимийте руки з милом або використовуйте санітайзер з вмістом спирту не менше 70%. Звичайно, якщо ми кажемо про критичні поранення, то може бути й не до цього. Але якщо ситуація дозволяє потурбуватись про гігієну – не варто цим нехтувати.

Порада №2: зупиніть кровотечу. Для цього варто натиснути на рану, використовуючи чистий бинт. Якщо під рукою немає бинта, подумайте, може у вас є стерильна запакована прокладка або памперс? Потрібно прикласти щось абсолютно чисте та таке, що добре поглинає рідину.

Порада №3: промийте рану. Потримайте рану під чистою проточною водою хоча б 5 хвилин. Можна обробити милом ділянку біля поранення, але не всередині поранення. Якщо ви бачите, що в поранені є чужорідні предмети – скло, шматок дерева тощо – краще звернутись до медика якомога швидше.

Не варто використовувати мазі з антибіотиками без призначення лікаря.  Якщо ви бачите, що рана глибока – обов’язково зверніться до лікаря, після того, як надали першу домедичну допомогу. 

Вам можуть порадити носити деякий час пов’язку та регулярно її змінювати, щоб тримати вашу рану в чистоті. Змінювати пов’язку необхідно хоча б один раз на день, а краще – орієнтуватися на власну ситуацію: міняти її, коли вона стає брудною та вологою. 

Якщо ви не щеплені від правця або давно не робили ревакцинацію, яка необхідна щодесять років, обов’язково повідомте про це лікаря — можливо, вам потрібно щепитись, щоб захистити себе. 

Стежте за раною. Зверніться до лікаря, якщо побачили такі симптоми:

Зверніться до лікаря, якщо побачили такі симптоми:

почервоніння;

рана відчувається гарячою;

присутній набряк;

погіршується біль.

Це може бути ознаками інфекції.

Автор/ка:

Наталія Бушковська

Більше за темою:

Обпеклись на сонці? Ніякої сметани! Розповідаємо, як допомогти безпечно

Автор/ка: Наталія Бушковська

6 міфів про першу допомогу при температурних та хімічних ураженнях

Автор/ка: Інструкторська команда організації PULSE

Зупинка серця — міфи про першу допомогу, які можуть призвести до фатальних наслідків

Автор/ка: Інструкторська команда організації PULSE

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам:

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: