Подкаст “9 місяців потому”

«9 місяців потому» — подкаст про материнство та здоровʼя сімʼї від проєкту «Бережи себе».

Ведуча подкасту письменниця та блогерка Катя Бльостка спілкується з доказовими експертками про підготовку до вагітності та пологів, перші кроки у материнстві та батьківстві. Крім цього, у подкасті на вас чекають епізоди про післяпологове відновлення, грудне вигодовування, розподіл обовʼязків у сімʼї та поради, як ефективно попіклуватися про своє та дитяче здоровʼя. І головне: що ж чекає на маму й тата 9 місяців потому?

Подкаст підготовлено в рамках кампанії «Бережи себе» за підтримки ЮНІСЕФ Україна та уряду Франції.

Підписуйтесь на ваших улюблених платформах

Podcast Cover

Я не так уявляла материнство, або що таке післяпологова депресія

Експерт/ка психологиня Наталія Мовчан

У пʼятому епізоді ведуча Катя Бльостка говорить з психологинею Наталією Мовчан про післяпологову депресію. Ви дізнаєтесь про симптоми депресії, до кого звертатись за допомогою, як говорити з близькими про свій стан і переживання, та чи є спосіб запобігти депресії.

Подбай про своїх: щеплення для здоровʼя сімʼї

Експерт/ка медична експертка ЮНІСЕФ в Україні Катерина Булавінова

У четвертому епізоді ведуча Катя Бльостка говорить з медичною експерткою ЮНІСЕФ в Україні Катериною Булавіновою. Ви дізнаєтесь про щеплення, які треба зробити майбутній мамі, вакцинацію, яку роблять малюкам у пологовому, що таке стратегія кокона та чому дорослим важливо робити ревакцинацію А також про різницю між обовʼязковими та рекомендованими щепленнями, і чому щеплення від гепатиту В є не у всіх дорослих. 

З турботою про себе: як подбати про тіло після пологів

Експерт/ка гінекологиня Наталія Лелюх

У третьому епізоді ведуча Катя Бльостка говорить з гінекологинею Наталією Лелюх про післяпологовий період — що обовʼязково зробити у перші години після пологів, післяпологові виділення, перший душ та їжа у пологовому. А також про відновлення після кесаревого розтину, вимоги суспільства до “повернення у форму”, прийняття свого тіла та проговорення переживань і страхів з партнером/кою.

Їжа, яка завжди з тобою — користь ГВ для мами та дитини

Експерт/ка сімейна лікарка, консультантка з грудного вигодовування Олена Мацех

У другому епізоді ведуча Катя Бльостка говорить з Оленою Мацех, сімейною лікаркою, експерткою з грудного вигодовування. 

З епізоду дізнаєтесь, як вперше прикладати дитину до грудей, що робити, якщо при годуванні виникає біль, який колір грудного молока нормальний та як налагодити грудне вигодовування так, щоб було комфортно мамі та дитині. 

“Ми плануємо стати батьками”: з чого почати?

Експерт/ка гінекологиня Наталія Лелюх

У першому епізоді ведуча Катя Бльостка говорить з Наталією Лелюх, акушеркою-гінекологинею, медичною блогеркою, засновницею Жіночого клубу з Наталією Лелюх. 

З епізоду ви дізнаєтесь, чи потрібно планувати вагітність, як налагодити харчування, яких лікарів та лікарок відвідати до початку вагітності, як розподілити обовʼязки у парі та підготуватись до партнерських пологів. 

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам:

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: