опубліковано: 19.01.2024
Як та чим зігріватися взимку: 5 найпопулярніших способів
Як пережити холодну пору? Спільно з кандидаткою біологічних наук Оленою Лівінською обговорюємо п’ятірку найбільш популярних і доступних способів зігрітись — що є найбільш ефективним та на що варто звернути увагу?
Обігрівачі та кондиціонери
Коли температура в приміщенні занизька та за наявності електрики, саме ці засоби зігрівання є найпопулярнішими. Різноманітного типу обігрівачі можуть відрізнятися різним рівнем електроспоживання та ефективності.
Серед основних рекомендацій із безпечного застосування таких приладів є:
→ вмикати їх на безпечній відстані від легкозаймистих матеріалів;
→ нічим не накривати та не сушити на них одяг;
→ стежити, аби в прилад із відкритим нагрівальним елементом не потрапляв бруд, папір та пил, що можуть загорітися;
→ не залишати ввімкнені прилади без нагляду;
→ стежити, аби розетки та вилки не нагрівалися — це перша ознака перевантаження електромережі чи порушення роботи приладу.
Важливо: при користуванні обігрівачами, кондиціонерами та, особливо, тепловими вентиляторами може різко падати вологість у приміщенні. Це може істотно позначатися на самопочутті — з’являється відчуття сухості шкіри, очей, у носі й горлі.
Ідеться не тільки про чинник загального дискомфорту і старіння шкіри, але і про підвищення ризиків гострих респіраторних хвороб, кон’юнктивітів, загострення екземи тощо. Адже і шкіра, і слизові оболонки виконують важливі бар’єрні функції, їхньою поверхнею ми взаємодіємо із зовнішнім світом, на них постійно розгортається боротьба з потенційно патогенними мікроорганізмами та вірусами. Пересихання ж погіршує захисні функції шкіри та слизових оболонок, перешкоджаючи нормальній роботі факторів місцевого імунного захисту.
Запікання їжі в духовці
Це ще один спосіб поєднати приємне з потрібним. Запікання їжі в духовці не надто нагріє всю оселю, проте додасть тепла принаймні на кухні.
Якщо ви користуєтесь газовою духовкою чи плитою, пам’ятайте, що під час процесу горіння відчутно спалюється кисень. Тож не забувайте провітрювати приміщення та користуватися витяжкою.
Багатошаровий одяг та взуття із товстою підошвою
Це популярна базова, хоч і трохи банальна порада. Коли холодно, не залишається нічого іншого, як одягнути теплий одяг. Пам’ятайте про силу вовняних виробів — шкарпетки та светри стануть у пригоді. Термобілизна допомагає відводити вологу та зберігати тепло. Проте важливо зважати, на який режим рухової активності вона розрахована — якщо для активних видів спорту, то зігрівати при сидінні за комп’ютером вона буде не сильно. Взуття із товстою підошвою зігріватиме більше, ніж із тонкою. Не менш важливо стежити, аби ноги не пітніли.
Регулярна фізична активність
Належна фізична активність сприяє гарному кровообігу, тож займаючись нею регулярно (навіть зовсім трохи), мерзнути ви будете менше. Ба більше, фізична активність взимку надворі сприяє помірному загартуванню та навіть зміні конституції жирової тканини — за таких умов звичайний жир може частково заміщуватися бурим жиром, який сприяє обігріву та спаленню калорій.
Теплі напої
Традиційно в холодну пору року ми постійно зігріваємося різноманітними чаями та кавою. Це дійсно зігріває та частково закриває наші потреби в рідині, що теж дуже актуально, адже взимку ми загалом менше п’ємо води. Тут важливо не налягати надміру на солодощі, які так гарно смакують разом з усіма традиційними зимовими напоями.
Важливо: не варто споживати із зігрівальною метою алкоголь. Відчуття тепла, яке виникає, — оманливе, а наше тіло, навпаки, втрачає більше тепла через розширення судин.
Повідомити про помилку
Текст, який буде надіслано нашим редакторам: