Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

опубліковано: 15.06.2022

Цистит: це не тому, що ви сиділи на холодному

автор/ка

Дарина Дмитрієвська

Умови війни для багатьох асоційовані з переохолодженням, зайвою вологістю та не завжди належними можливостями для особистої гігієни. А ці фактори зокрема можуть викликати скарги на здоров’я сечостатевої системи.

У цьому сенсі людей може непокоїти:

дискомфорт, печіння, біль під час сечовипускання;

неприємні відчуття внизу живота над лобком;

підвищення температури;

зміну кольору сечі тощо.

Перше, що варто запам’ятати: просте сидіння на холодній поверхні не провокує розвиток циститу (запалення сечового міхура) чи пієлонефриту (запалення нирок). Хоча значне переохолодження дійсно може стати поштовхом до розвитку патологічного процесу, якщо бактерійна флора потрапила в сечовивідні шляхи.

Іншим важливим фактом є те, що зовсім не кожен випадок болючості при сечовипусканні необхідно лікувати антибіотиками.

Якщо скарги обмежуються цим, і у вас немає підвищеної температури, сеча не змінила колір, то переважно достатньо простих заходів:

пити більше рідини;

при вираженому больовому синдромі застосувати парацетамол чи ібупрофен.

Ймовірно, симптоми пройдуть за кілька днів. Проте якщо стан продовжує погіршуватися, з’являється лихоманка та наростає біль у попереку, варто проконсультуватися з лікарем для призначення оптимальної терапії. Окрім уникнення переохолоджень, профілактика циститу — це дотримання гігієни статевих органів. Інфекція полюбляє починатися знизу та підніматися сечовивідними шляхами, тому варто запобігати їй на самому початку.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: