Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

опубліковано: 11.07.2022

Нехай сонце палить росіян, а не вас: як не отримати тепловий удар

автор/ка

Дарина Дмитрієвська

Велика війна почалася в люті морози, а тепер випалює спекою — з обома явищами українським військовим та цивільним непросто. В умовах, коли немає можливості перебувати в комфортному приміщенні з кондиціонером, знання про запобігання сонячним та тепловим ударам є особливо актуальними, тому нагадуємо про них сьогодні.

Достатньо пити

Носити головний убір

Одяг слід обирати
з натуральних тканин
та такий, що закриває тіло

Використовувати засоби від сонця з максимально можливим ступенем захисту


Перше й найголовніше правило за будь-яких умов — достатньо пити. Вода допомагає організму охолоджуватися через відведення поту. За її нестачі багато хімічних та обмінних процесів в організмі порушуються. Як результат, запаморочення, головний біль, нудота, погане травлення, втрата свідомості. У дітей та рідше дорослих може виникати ацетонемія або синдром циклічного блювання.

Завжди та обов’язково в спеку носіть головний убір. За можливості світлого кольору, який краще відбиватиме прямі промені сонця та запобігатиме перегріванню. Одяг слід обирати з натуральних тканин та такий, що покриває тіло.

Також необхідно мати та використовувати засоби від сонця з максимально можливим ступенем захисту. Не завжди реально виконати рекомендації, особливо в умовах війни, але орієнтуватися на них варто.

Якщо після перебування на сонці або в спекотному місці чи приміщенні у вас з’явилися перелічені вище симптоми, необхідно здійснити такий комплекс дій:

  • → зняти зайвий одяг
  • → випити води та обтертися нею;
  • → можна випити ібупрофен, якщо ви ймовірно “згоріли” на сонці — це зменшить запалення в тканинах. Водночас нанесення на шкіру жирних речовин (наприклад, сметани) буде затримувати теплову енергію всередині та збільшить шкоду тканинам організму;
  • → ібупрофен чи парацетамол також допоможуть від головного болю, а зменшити нудоту може ментол (жуйки, м’ятні льодяники, чищення зубів).

Після перенесеного теплового чи сонячного удару вам потрібен відпочинок і сон, наскільки це можливо. Нехай сонце палить росіян, а не вас.

Джерела

Інфографіки

Інфографіки Інфографіки

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: