опубліковано: 02.02.2024
Що та як пити взимку: лайфгаки та ідеї
У холодний сезон харчова поведінка людини — зокрема, режим пиття — багато в чому змінюється. Як це може впливати на самопочуття та здоров’я і що важливо враховувати — розповідаємо спільно з біологинею, кандидаткою біологічних наук Оленою Лівінською.
Восени та взимку ми п’ємо менше води та водночас — більше теплих напоїв, зокрема чаю чи кави. Частенько до них додаються і різноманітні смаколики. Це є одним із чинників набору так званих «зимових кілограмів». Тож з одного боку, вони можуть трохи зігрівати від холоду, проте з іншого — трохи будуть засмучувати навесні. Тому якщо для вас питання набору «зимових» кілограмів є актуальним, цей фактор варто враховувати.
Коли надворі стає холодніше, наш організм усе частіше потерпає від впливу низької вологості. У приміщенні це відбувається через роботу системи опалення й пересушування повітря, а надворі — у морозний час волога буквально «вимерзає» з повітря. Від цього сильно страждають шкіра та слизові оболонки.
Сухість слизових оболонок може позначатися на роботі місцевого імунітету — у цей період спостерігається вища сприйнятливість до гострих респіраторних захворювань, а відновлення після хвороби розтягується в часі. Ось чому так важливо пити багато рідини, коли ви хворієте, — це дасть організму змогу утворювати більше слизу та ефективніше позбуватися небажаних інфекційних збудників.
Популярна (проте необґрунтована й небезпечна) звичка — грітися за допомогою алкогольних напоїв. Відчуття тепла, яке з’являється при вживанні алкоголю, виникає внаслідок розширення судин. Водночас підвищується втрата тепла, а ймовірність переохолодження — лише зростає. Тож споживати алкоголь із метою зігрітися — погана ідея.
Які зимові напої можуть покращити настрій та урізноманітнити ваш смаковий досвід?
Ділимося 10 ідеями:
→ Липовий, м’ятний або ромашковий чай. Ніжні трав’яні смаки нагадуватимуть про літо та ідеально смакуватимуть у поєднанні з ложечкою меду.
→ Чорний чай з імбиром та лимоном. Справді відмінна зігрівальна композиція, що тонізує. Наріжте корінь імбиру тоненькими скибочками та заваріть їх разом із чаєм.
→ Чай масала. Цей чорний чай із молоком та прянощами точно нікого не залишить байдужим! Заваріть чорний чай разом із гвоздикою, кардамоном, бодяном (зірчастим анісом) та кількома горошинками чорного перцю на молоці й додайте туди потім трішки меду.
→ Чай із паличкою кориці та скибкою апельсина. Гарно смакує та зможе додати різдвяної атмосфери в будь-який зимовий день.
→ Ягідні запашні чаї. Спробуйте чай з обліпихи, смородини чи малини — отримаєте додатково трохи «літніх» мікроелементів і навіть клітковини, якщо допиватимете вміст чашки до кінця. Проте не перестарайтеся з цукром.
→ Чай із калини та чебрецю. І калина, і чебрець самі по собі мають надзвичайно багаті та унікальні смаки. А їхнє поєднання створює нову несподівану й цікаву смакову симфонію.
→ Какао з молоком. Такий простий, проте смачний шоколадний напій, що наче родом фіз дитинства. Під час приготування не забудьте попередньо розчинити какао в гарячій воді (у холодній воно розчиняється дуже погано), а також додати дрібку ванільного цукру.
→ Гарбузове лате. Небанальний варіант для кавоманів, які вважають, що їх важко здивувати. Радимо доповнити напій ваніллю чи корицею.
→ Узвар із сушених яблук та грушок. Навіть без додавання цукру цей насичений і гарно настояний напій із сушених яблук, груш та слив не залишить нікого байдужим.
→ Відвар шипшини. Настій ягід шипшини є не лише смачним, але й дуже корисним через доволі високий вміст вітаміну С.
А який ваш улюблений зимовий напій? Що з цього переліку захотілося приготувати прямо зараз?
Повідомити про помилку
Текст, який буде надіслано нашим редакторам: