Зібралися на масаж? Гарна ідея! Розповідаємо, на що звернути увагу, аби собі не нашкодити

Опубліковано: 09.02.2024

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Приводи піти на масаж бувають різними. Хтось так хоче «зняти» стрес, інші — позбутись болю в спині або доповнити процес реабілітації. Іноді розмаїття видів масажу та складнощі з розумінням, що потрібно саме вам, — уже вганяє в стрес!

Проте який би вид масажу ви не обрали, важливо знати червоні прапорці, щоб вчасно подбати про свою безпеку та здоров’я. З’ясовуємо, які ознаки мають насторожити під час сеансу масажу з медичною сестрою та масажисткою Вікторією Івановою.

За словами експертки, потенційні небезпеки можна розподілити на такі категорії:
→ Гігієнічні
→ Етичні
→ Професійні

Гігієнічні

Тут усе доволі просто навіть на інтуїтивному рівні.

«Якщо ви зайшли в масажний кабінет та бачите, що масажист/ка не миє руки перед сеансом, не змінює простирадло на ліжку, має ознаки вірусного захворювання, не провітрює приміщення тощо вам точно варто відмовитись від послуг такого спеціаліста/ки», — наголошує Вікторія.

Етичні

Передусім це стосується будь-яких дій сексуального характеру.

«Масажист/ка не має працювати топлес. Ніхто не має права торкатися інтимних зон вашого тіла без дозволу чи знімати з вас спіднє. Якщо вам здалося, що вас «не так торкаються» найімовірніше, вам не здалося», — застерігає експертка.

Інше етичне питання — це коментарі фахівця/чині, які він або вона може давати щодо вашого тіла та стану вашого здоров’я. Абсолютно недопустимі такі фрази, як «яка у вас недоглянута шкіра», «для свого віку ви непогано збереглись», «які пружні стегна для вашого віку» абощо.

Професійні

Варто насторожитися, якщо масажист/ка починає шукати псевдонаукові причини вашого болю в спині. Наприклад, каже, що це старі образи, невимовлені проблеми вашого дитинства тощо.

Проте найбільш небезпечними є та поведінка та маніпуляції, які можуть зашкодити вашому здоров’ю тут і зараз. Тож важливо звертати увагу на таке:

→ Масажист/ка до процедури не цікавиться станом вашого здоров’я та потенційними обмеженнями.

→ Масажист/ка наполягає/робить маніпуляції на хребті та/або суглобах без вашого дозволу або не питає дозволу. Під «маніпуляціями» маються на увазі дії, які призводять до «клацання», болю тощо.

→ Масажист/ка робить вам боляче, ігноруючи ваші крики чи скарги.

→ Масажист/ка пропонує саморобні «ліки», гомеопатію, маніпуляції з п’явками, кровопускання тощо.

→ Після сеансу масажу у вас залишаються гематоми. Водночас спеціаліст/ка не просто не перепрошує, а навпаки — каже, що так треба.

Вікторія Іванова пояснює, що в нас і досі поширений популярний міф про те, що процедури, які приносять біль — найбільш ефективні. Проте це не так — масаж не має спричиняти біль. Такі випадки, звісно, бувають, проте частіше вони пов’язані з неправильною технікою масажу. Експертка зазначає, що біль може бути приємним, надавати відчуття розслаблення — тоді це варіант норми.

Також тривожний дзвіночок — обіцянки про дивовижні зцілення суто завдяки масажу. Таке часто зустрічається у сфері педіатрії та реабілітації.

«Наприклад, дитячий масажист запевняє, що вилікує дисплазію, кривошию, кольки та що після курсу масажу дитина поповзе/сяде/піде/заговорить. Це так не працює. Масаж для немовляти має лише одну мету: розслабити та отримати задоволення — як мамі, так і дитині», — каже експертка.

Масаж та реабілітація

Масаж можуть рекомендувати як допоміжний метод протягом процесу реабілітації. Проте такий метод має бути саме «допоміжним», а не «ключовим». Масаж ніколи не замінить активної реабілітації, яка полягає в навчанні людини наново виконувати певні функції, як-от ходити чи говорити — для цього потрібні спеціальні вправи. І масаж — це не чарівна паличка. Під час процедури масажист/ка розминає м’які тканини вашого тіла: м’язи, сполучну тканину, шкіру тощо. Це корисно для розслаблення, допоможе зняти стрес, напруження м’язів тощо.

Як щодо болю в спині?

Часто масаж видається гарною ідеєю при болю в спині. Проте варто розуміти, що не всякий біль у спині безпечний та може «лікуватися» масажем.

«Якщо в людини не порушені рухова та сечостатева функції, якщо біль зменшується або минає від зміни положення та під час відпочинку, якщо загальний стан здоров’я нормальний — можна сміливо йти на масаж», — каже Вікторія Іванова.

В інших випадках слід звернутися до сімейного лікаря або лікарки — за потреби, він/вона спрямує вас до вузьких спеціалістів для належної діагностики. Загалом масаж може бути прекрасним компонентом здорового життя. Проте не варто надавати йому магічних властивостей.

Автор/ка:

Наталія Бушковська

Залучений/на експерт/ка

Вікторія Іванова

Джерела

Mayo Clinic

Більше за темою:

Порвався презерватив під час сексу? Не панікуйте. Розповідаємо, що варто зробити

Автор/ка: Дарина Дмитрієвська

Немає значення, чи чисте у вас волосся, або що варто знати про воші

Автор/ка: Наталія Бушковська

«Було б пшоно, а каша буде» — про пшоно в українській гастрономії та його користь для здоров’я

Автор/ка: Олена Брайченко; Олена Лівінська

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам:

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: