Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

опубліковано: 15.06.2022

Секс без наслідків: як уникнути статевих інфекцій

автор/ка

Дарина Дмитрієвська

Часи великих змін та стресів завжди загострюють людські почуття та інстинкти. Під час війни в перші місяці багато українців скаржилися на зниження лібідо через страх та несприятливі умови життя, але час іде, і люди повертаються до життєствердних практик. І це дуже добре, однак не слід забувати про безпеку, особливо зараз, коли доступ до обстеження та адекватного лікування може бути обмежений. 

Інфекції, що передаються статевим шляхом (ІПСШ), можуть сильно ускладнити ваше життя, адже викликають значний дискомфорт: подразнення, різноманітні виділення зі статевих органів, підвищення температури — в короткостроковому періоді. Без правильної терапії ці захворювання можуть призвести до порушення репродуктивної функції, проблем з іншими системами організму та навіть бути смертельними (як-от СНІД, гепатит B та С). Не варто наївно очікувати, що люди будуть утримуватися від сексу протягом війни, до того ж кохатися дуже корисно і важливо для підтримання психічного здоров’я.

На щастя, запобігти хворобам, що передаються статевим шляхом, у наш час легко. Бар’єрний метод контрацепції працює дуже добре: при правильному застосуванні та зберіганні якісні презервативи дають до 98% захисту.

Ще до використання кондоми важливо:

зберігати у спеціальній упаковці, ідеально - металевій коробочці, а не у кишені біля тіла, де вони нагріваються, і не в сумці, де труться об інші речі;

контролювати строк придатності та цілісність упаковки;

використовувати лише в комбінації з природною змазкою або штучною на водній основі, адже жир (олії, креми) та силікон у складі лубрикантів руйнує латекс;

змінювати презерватив, якщо почали вдягати не тим боком, змінювати між статевими актами, сексуальними практиками
обирати свій розмір.

Лікування ІПСШ має призначати лікар (уролог, гінеколог) після визначення конкретного збудника, а провести таке дослідження в воєнних умовах часто неможливо. Саме тому основні зусилля спрямуйте на запобігання хвороби. Нехай життя перемагає, а секс завжди буде захищеним та таким, що підтримує вас, а не завдає проблем.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: