
Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.
опубліковано: 29.05.2025
Пігулки, щоб позбутись надмірної ваги? Що каже наука
Чи може пігулка допомогти у боротьбі з ожирінням? У деяких випадках — так! Ожиріння — це хвороба. І причини цього хронічного стану не обмежуються тим, що хтось багато їсть і мало рухається. Дійсно, профіцит калорій (коли ми споживаємо калорій більше, ніж витрачаємо) практично завжди йде у парі з надмірною вагою. Проте причини, чому людина має цей профіцит — різноманітні.
Наприклад, підвищений апетит може бути побічним ефектом від приймання певних ліків. Є також хвороби, які провокують появу надмірної ваги. Яскравий приклад — синдром Кушинга, за якого організм виробляє надмірні кількості гормону кортизолу протягом тривалого часу. Цей синдром об’єднує безліч симптомів, зокрема й ожиріння. Порушення у виробленні кортизолу можуть розвинутися через тривале приймання стероїдних препаратів, а також унаслідок доброякісних новоутворень у мозку або наднирниках.
Але навіть якщо ожиріння стається через порушення харчової поведінки та гіподинамію, давати раду з цією хронічною хворобою лише на силі волі буде важко. І дійсно, медицина не стоїть на місці й винаходить пігулки, які допомагають людям з ожирінням контролювати вагу, мінімізуючи страждання та зриви. Це потрібно передусім для того, щоб зменшити ризики розвитку серцево-судинних хвороб, діабету 2-го типу, жирової хвороби печінки, деяких видів раку, проблем з нирками та інших загрозливих станів, які часто йдуть у зв’язці з надмірною вагою.
Отож ідеться саме про ліки, які призначаються, враховуючи всі переваги та ризики. Деякі з цих препаратів на зараз доводять свою ефективність. Водночас деякі стають виключно маркетинговим ходом. Та ще й потенційно шкідливим.
Розгляньмо деякі препарати та БАДи, які можуть (або ні) стати помічними при ожирінні.
Повідомити про помилку
Текст, який буде надіслано нашим редакторам: