Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

опубліковано: 17.04.2023

Лубриканти та секс-іграшки — як обирати й доглядати? Розповідає гінекологиня

автор/ка

Оксана Негрич

Безпечний секс — це не тільки про презервативи та інші засоби захисту. Догляд за секс-іграшками та правильно підібраний лубрикант для кожної окремої ситуації — не менш важливі. Спільно з гінекологинею Оксаною Негрич відповідаємо на поширені питання.

Догляд за секс-іграшками — яких правил слід дотримуватися?

→ довіряй, проте перевіряй — як і з презервативами, важливо застосовувати вироби сертифікованих виробників із безпечних матеріалів.

→ гігієна передусім — перед та після використання іграшки варто промити теплою водою з милом та добре висушити.

→ силіконові іграшки несумісні з лубрикантами на силіконовій основі.

→ пам’ятайте, що іграшки — предмет індивідуальний. За спільного використання можлива передача інфекцій.

→ якщо чергуються анальний і вагінальний секс, іграшки варто мити або ж використовувати презервативи.

→ перед використанням уважно читайте інструкцію, оскільки конкретна іграшка може мати певні особливості догляду та застосування.

→ будьте обережні з експериментами — за використання секс-гаджетів ви не маєте відчувати дискомфорт та/або больові відчуття.

Для чого потрібні лубриканти?

Лубриканти призначені для зменшення тертя та дискомфорту під час статевого акту. Гарне зволоження слизової піхви захищає від дискомфорту після сексу та зменшує ризик передачі інфекцій. Статеві контакти без належного зволоження призводять до мікротравм слизових. Також за таких умов можлива ситуація, коли порушується цілісність презерватива. Тому лубрикант — важлива умова для не тільки приємного, а й безпечного сексу.

Які бувають лубриканти?

Існують три основні види — кожен має переваги та недоліки.

Лубриканти на водній основі
Доступні, безпечні у використанні з латексними презервативами, легко змиваються та не залишають плям.
АЛЕ: швидко висихають, тому не підходять для тривалого сексу або ж вимагають частого поновлення. Їх легко змити, тому не рекомендується використовувати у воді. Часто вони містять гліцерин і консерванти, які можуть спричиняти подразнення.⠀

Лубриканти на масляній основі (з дитячою олією, кокосовою олією, оливковою олією, олією жожоба в складі)
Підходять жінкам, організм яких чутливий до синтетичних добавок, адже вони мають натуральний склад, забезпечують тривале зволоження, їх можна застосовувати у воді.
АЛЕ: їх НЕ можна використовувати з латексними презервативами та діафрагмами, бо олії руйнують латекс, а також залишають плями на білизні.

Лубриканти на основі силікону
Забезпечують найкраще ковзання, що може зробити їх особливо корисними для не вагінального статевого акту. Вони не пошкоджують латекс і підходять для застосування у воді.
АЛЕ: можуть пошкодити силіконові секс-іграшки. Іноді вони важко змиваються водою з милом і залишаються на шкірі тривалий час.

Як вибрати лубрикант — на що звернути увагу?

Вибір належного лубриканту може відрізнятися, відповідно до ваших потреб.

→ Якщо ви маєте скарги на сухість піхви, лубрикантів на водній основі може бути недостатньо, адже вони швидко висихають. Краще надавати перевагу засобам на силіконовій основі.

→ Якщо у вас час від часу проявляється кандидоз («молочниця»), уникайте лубрикантів із гліцерином, який є сприятливим середовищем для розвитку дріжджових інфекцій.

→ Якщо ви плануєте завагітніти, обирайте лубриканти, які не впливають на рухливість сперматозоїдів. Як-от засоби на основі гідроксиетилцелюлози, мінеральних олій тощо.

→ За використання презервативів, уникайте лубрикантів на масляній основі.

→ Якщо ви плануєте інтим у душі, вибирайте силіконові лубриканти.

→ Намагайтесь уникати лубрикантів з ароматизаторами, барвниками. Особливо якщо маєте схильність до алергічних реакцій.

→ Зберігайте лубриканти за кімнатної температури та пам’ятайте, що будь-які засоби мають термін придатності.

Найкраща порада, як знайти “свій” засіб — не бійтесь експериментувати! Варто пробувати різні продукти, поки не знайдете той, який найбільше подобається саме вам. Єдине протипоказання — алергія на певний інгредієнт.

Джерела

Інфографіки

Інфографіки Інфографіки Інфографіки Інфографіки

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: