Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

опубліковано: 28.02.2023

Що робити, якщо не маєш документів/даних про щеплення? Поради сімейної лікарки

автор/ка

Марина Краснікова

Наводимо перелік порад, що робити у випадку, якщо дані/записи про щеплення відсутні чи втрачені.

1. Намагайтеся знайти дані про вакцинацію. Документом, який підтверджує вакцинацію, є форма 063, або аналогічні форми інших країн, якщо вакцинація проводилась там. Можливо, ця форма все ще зберігається в дитячій медичній картці, у архіві поліклініки. Також копія цього документу обовʼязково надається за місцем навчання — школа та заклади середньої і вищої освіти, до яких також можна звернутися за даними.

2. Інші документи, де мають бути зазначені проведені щеплення.
▫️ «Історія розвитку дитини» (форма № 112/о);
▫️ «Карта профілактичних щеплень» (форма № 063/о);
▫️ «Медична карта амбулаторного хворого» (форма № 025/о);
▫️ Електронна система охорони здоров’я (ЕСОЗ);
▫️ Міжнародне свідоцтві про вакцинацію;
▫️ Довідка про проведені щеплення.

Детальніше за покликанням: https://phc.org.ua/news/yak-otrimati-dani-pro-provedeni-scheplennya-rekomendacii-moz-dlya-bizhenciv-i-pereselenciv

3. Якщо документи повністю втрачені та відновити їх неможливо, потрібно памʼятати правило: зайвих доз вакцин не буває. На жаль, лише за спогадами неможливо встановити точно, які саме щеплення проводились. Відсутність певних щеплень може коштувати життя.

Тому, відсутність документації про проведені щеплення вимагає розпочати повторний (або первинний) курс вакцинації. В такому випадку варто звернутись до лікаря та скласти план щеплень.

4. Якщо Ви народженні до 2002-го року, то вам у дитинстві точно не проводили вакцинацію проти гепатиту В. Це щеплення було внесено до календаря у 2002-му тоці, тому навіть при повній вакцинації іншими вакцинами, ймовірно, це щеплення ви не отримали. Діти, народжені з 2002-го року мають отримувати цю вакцинацію в обовʼязковому порядку з першого дня життя.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: